Wydarzenia biblioteczne

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych „Baśnie, bajki, bajeczki …” w bibliotece szkolnej. Myślą przewodnią tych spotkań było przypomnienie baśni najbardziej znanych autorów – Hansa Christiana Andersena, Jacoba i Wilhelma Grimm, Charlesa Perrault oraz polskich twórców: Marii Konopnickiej, Ewy Szelburg-Zarembiny czy Jana Brzechwy. Uczniowie wysłuchali, czytanej przez nauczyciela, baśni. Były to: „Kopciuszek” Charlesa Perrault, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena. Z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki, szyfry, zgadywanki obrazkowe oraz kolorowali baśniowe rysunki.
Uczniowie klas pierwszych, podczas spotkania, otrzymali również książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, która od kilku lat promuje czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci, zaczynając już od wieku niemowlęcego. Specjalnie przygotowane książki mają zachęcić do częstego sięgania i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem rodziców. W tym roku pierwszoklasiści otrzymali książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, a dla rodziców przygotowano broszurę „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.