Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych „Baśnie, bajki, bajeczki …” w bibliotece szkolnej. Myślą przewodnią tych spotkań było przypomnienie baśni najbardziej znanych autorów – Hansa Christiana Andersena, Jacoba i Wilhelma Grimm, Charlesa Perrault oraz polskich twórców: Marii Konopnickiej, Ewy Szelburg-Zarembiny czy Jana Brzechwy. Uczniowie wysłuchali, czytanej przez nauczyciela, baśni. Były to: „Kopciuszek” Charlesa Perrault, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena. Z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki, szyfry, zgadywanki obrazkowe oraz kolorowali baśniowe rysunki.
Uczniowie klas pierwszych, podczas spotkania, otrzymali również książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, która od kilku lat promuje czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci, zaczynając już od wieku niemowlęcego. Specjalnie przygotowane książki mają zachęcić do częstego sięgania i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem rodziców. W tym roku pierwszoklasiści otrzymali książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, a dla rodziców przygotowano broszurę „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.

Szanowni Państwo Rodzice

 Informujemy o rozpoczynającej się rekrutacji uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

Zgłoszenie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

Do publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia. Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie szkoły. Zgłoszenia dziecka można dokonać również w systemie rekrutacyjnym

Terminy składania zgłoszeń: od 26 lutego 2024r. do 11 marca 2024r.

 

Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu szkoły

Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu danej szkoły, wymaga złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Termin składania wniosków rekrutacyjnych:

od 19 marca 2024 r. godz. 8.00 do 26 marca 2023 r. godz. 14.00

 

 

A4 Infociacho