Nasze dokumenty

10 listopada 2023 roku społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 uczciła wspólnie Narodowe Święto Niepodległości. Razem z nami świętował również Kapitan Jan Gromadzki - przedstawiciel naszych Patronów. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i krótkim przemówieniu pani dyrektor Joanny Kahlan wszyscy odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Państwowego, włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Następnie widzowie obejrzeli wzruszający montaż słowno-muzyczny, który przypomniał trudne dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż do dnia odzyskania upragnionej niepodległości.

Grupa sześciolatków z naszego przedszkola zaprezentowała patriotyczne wiersze i piosenkę o ojczyźnie oraz taniec z biało – czerwonymi wachlarzami. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali inscenizację pt. „Co to jest niepodległość?”. Była pantomima o rozbiorach Polski, taniec Białego Orła, a także dwie scenki: o bohaterskiej postawie dzieci z Wrześni oraz o gazeciarzach ogłaszających odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Przez całą uroczystość chór szkolny śpiewał pięknie niepodległościowe pieśni.

Tegoroczna akademia z okazji Święta Niepodległości była dla wszystkich wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.