Samorząd szkolny
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Samorząd Uczniowski naszej szkoły dołączył do akcji ekologiczno- charytatywnej „Zbieram to w szkole”. Opiera się ona na idei „pomagania bez pieniędzy”, poprzez zbiórkę surowców, które dają się poddać recyklingowi. Miejsce zbiórki znajduje się na parterze, przy monitoringu. Przekazane przez szkołę surowce są wymieniane na punkty, a one na nagrody: książki, gry, audiobooki.

Co będziemy zbierać w naszej szkole?
„Złom srebra”- czyli np. porwane łańcuszki,
„Małe elektrośmieci”- zużyte baterie, stare telefony komórkowe, tablety, laptopy,
klocki LEGO,
zegarki tarczowe (nie zbieramy zegarów ściennych i typu budziki),
„Dobre monety”- pieniądze z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane czy wycofane z obiegu.

Komu pomożemy?
Pomożemy polskim misjonarzom pracującym w Czadzie, Tanzanii, na Filipinach i w Boliwii. Zebrane środki przyczynią się między innymi do powstania studni głębinowych w Czadzie i Tanzanii. Będą stanowiły wsparcie sercańskiego domu dla dziewcząt KDF na Filipinach oraz Domu Dziecka „Hogar de la Esperanza” w Santa Cruz.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Zbieram to w szkole. W zakładce Strefa nauczyciela  znajdują się scenariusze zajęć poświęconych działalności charytatywnej i przybliżających profil działania Fundacji Missio Cordis

news

 

Samorząd Uczniowski

A4 Infociacho