Samorząd szkolny
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Realizując Szkolny Budżet Obywatelski w naszej szkole, wspólnie decydujemy o tym, na co przeznaczymy pozyskane 4000 zł.
Każdy uczeń, nauczyciel oraz pracownik SP 24 mógł zgłosić do realizacji w ramach SBO swój projekt. Przewidzieliśmy dwie pule: 3000 zł. lub 1000 zł.

19 października zakończył się etap pisania i składania wniosków.

Po etapie weryfikacji podajemy listy losowo ułożonych projektów dopuszczonych do etapu wyboru w SBO. Złożono 8 projektów. Wszystkie zostały zweryfikowane pozytywnie.

ZAKWALIFIKIKOWANE PROJEKTY DUŻE (budżet 3000 zł.)

  1. WODA- SKARB BEZ KTÓREGO NIE DA SIĘ ŻYĆ (Projekt obejmuje zakup i montaż fontanny wody pitnej na korytarzu pierwszego piętra. Urządzenie ma być dostępne dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.)  Autorzy projektu: Adrianna Manailo i Julia Wiśniewska- uczennice klasy VI b oraz wychowawczyni Pani Beata Szpetko.
  1. KREATYWNE I RELAKSACYJNE PRZERWY (To wyposażenie strefy relaksu znajdującej się na korytarzu pierwszego piętra w gry planszowe, książki i sprzęty pomocne w twórczym spędzaniu przerw.)  Autorka projektu: Pani pedagog Agnieszka Bereza
  1. SPORTOWA PRZERWA- PIŁKARZYKI (Zakup dwóch stołów do piłkarzyków, które będą znajdowały się na korytarzu pierwszego piętra i będą dostępne dla przebywających tam uczniów.)  Autor projektu: Filip Mazur- uczeń klasy VII a, Przewodniczący Sekcji Sportowej Samorządu Uczniowskiego
  1. SPORTOWA PRZERWA- TENIS STOŁOWY (Zakup stołu do tenisa stołowego oraz zestawów rakietek i piłeczek. Projekt obejmuje także zakup gier planszowych o tematyce sportowej.)   Autor projektu: Adam Wawszczyk- uczeń klasy VII a
  1. CICHY KĄCIK (To wyodrębnienie i aranżacja przestrzeni w bibliotece szkolnej, tak by było to miejsce przyjazne czytelnikowi. W ramach projektu zostaną zakupione: panel akustyczny, fototapeta, dywan, regał, wygodne siedziska oraz książki.)  Autorzy projektu: Pani Maryla Dermanowska i Aleksandra Stuleblak- uczennica klasy VIII a, reprezentujące Koło Kreatywnego Czytelnika
  1. FILMOWY KORYTARZ (Zakup i montaż telewizora oraz podłączenie go do internetu. Telewizor będzie dostępny na korytarzu pierwszego piętra, blisko strefy relaksu.)   Autorzy projektu: Antoni Boczek, Antoni Słowiński, Sandra Kolasińska, Julia Pawłowska, Oskar Wojtkiewicz- uczniowie klasy VII a oraz wychowawczyni Pani Monika Rybak.

ZAKWALIFIKOWANE PROJEKTY MAŁE (budżet 1000 zł.)

  1. FOTEL BUJANY (Projekt obejmuje zakup dwuosobowego fotela bujanego, w stylu foteli ogrodowych, który będzie znajdował się na korytarzu pierwszego piętra.)   Autorka projektu: Pani pedagog Agnieszka Bereza
  1. TOALETA MARZEŃ (To wyposażenie toalet na pierwszym piętrze w lustra i uchwyty na papier toaletowy. Przewidziany jest także zakup zapasu papieru toaletowego.)   Autorów wszystkich projektów dopuszczonych do etapu wyboru zachęcamy do promocji swoich projektów wśród społeczności szkolnej, np. za pomocą plakatów i ulotek, czy też wpisów na stronie internetowej szkoły.

W związku z zakwalifikowaniem wszystkich złożonych wniosków w pierwszym terminie i niewdrożeniem etapu poprawek oraz procedury odwoławczej następują zmiany w harmonogramie. Etap promocji projektów trwa od 23 października do 8 listopada.

9 listopada (czwartek) odbedzie się GŁOSOWANIE, w wyniku którego wybierzemy dwa projekty najbardziej atrakcyjne i potrzebne do realizacji w naszej szkole  (DUŻY PROJEKT - budżet 3000 zł. oraz MAŁY PROJEKT - budżet 1000 zł.)Głosować mogą: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz pozostali pracownicy szkoły. Głosowanie odbędzie się za pomocą karty papierowej w systemie z urną stojącą, z możliwością oddania głosu na jeden DUŻY PROJEKT i na jeden MAŁY PROJEKT. 


Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – trzecia edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

A4 Infociacho