Start
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

 

 

Logo SP 24 black

10 października 2023 roku setną rocznicę urodzin obchodziła Pani Marianna Krasnodębska - przedstawicielka Patronów naszej szkoły. Nasi uczniowie razem z panią dyrektor Joanną Kahlan i opiekunem SU panią Elżbietą Wróbel odwiedzili Jubilatkę, aby złożyć życzenia i pogratulować tak wspaniałego jubileuszu.Podarowaliśmy kwiaty, tort urodzinowy oraz drobne upominki upamiętniające spotkania Pani Kapitan ze społecznością naszej szkoły.Pani Krasnodębska opowiadała o trudnych latach swojego dzieciństwa oraz o działalności konspiracyjnej, podkreślając, że w każdej sytuacji trzeba pomagać innym i być dobrym człowiekiem.Podziękowaliśmy Pani Mariannie za piękne lekcje historii, które uczą nas miłości do ojczyzny i wierności ideałom oraz za życiową mądrość, którą przekazuje wielu pokoleniom uczniów naszej szkoły.11 października 100-lecie urodzin Pani Marianny Krasnodębskiej świętowano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.W spotkaniu uczestniczyli m. in.: Wojewoda Lubelski - Lech Sprawka, Minister Edukacji i Nauki - Przemysław Czarnek, Dyrektor IPN w Lublinie - Robert Derewenda, Wicemarszałek województwa lubelskiego - Zbigniew Wojciechowski, Lubelski Kurator Oświaty - Teresa Misiuk oraz przedstawiciel Prezydenta Miasta Lublin - Zdzisław Niedbała. W tej pięknej i wzruszającej uroczystości wzięła udział również nasza pani dyrektor Joanna Kahlan.

Relacje z wydarzenia:

z Urządu Wojewódzkiego
z Kuriera Lubelskiego
z TVP3

Elżbieta Wróbel

 

 

 

 Biuletyn Informacji Publicznej szkolapamieta  MEiN  poznajPolske  edu lublin 
 umiem plywac  szkola bez przemocy  cala niecala  akademia przyszlosci  sieciaki logo
szkola promujaca zdrowie mleko z klasa sport szkolny 3 certyfikat kubus owoce w szkole
logo Laboratoria Przyszlosci poziom kolor  JZG logo  posilek w domu i w szkole  program dla szkol  aktywna tablica
laptop dla ucznia  bezpieczne interneciaki      laptop dla nauczyciela

A4 Infociacho