Dzisiaj niektórzy nasi uczniowie pochwalą się świadectwem z czerwonym paskiem, który jest symbolem wysokich wyników w nauce. Ale każdy z Was starał się pracować na miarę swoich możliwości i talentów, bo te mamy wszyscy. Akcja  "kolorowe paski” jest akcją wprowadzaną w wielu szkołach, także i naszej, żeby pokazać Wasze supermoce – talenty. Jedni są świetni w technologiach, drudzy są koleżeńscy i empatyczni, trzeci są urodzonymi przyrodnikami, sportowcami, artystami lub są na etapie szukania swoich pasji i na razie interesują się wieloma rzeczami. Każdy jest w czymś dobry. I dziś pasek o odpowiednim kolorze odebrany wraz ze świadectwem poświadcza to, że społeczność szkolna również to zauważa. Jesteście wyjątkowi!
Agnieszka Bereza