Uczniowie klas IV – VIII w dniu 3.06.2023 r. wzięli udział w XXX edycji Biegu Solidarności ulicami Lublina. Głównym celem tej imprezy sportowej jest upamiętnienie rocznicy strajków Lubelskiego Lipca 1980 i powstania NSZZ Solidarność, promocja Lublina i Lubelszczyzny oraz popularyzacja biegów masowych jako ogólnodostępnej formy rekreacji.

Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klas IV – VIII:

1. J. Bogutyn, D. Kołodziejczyk, P. Osmoliński, J. Urban,
  2. W. Golanko, Afian Uladzimir, F. Sprawka, L. Wilczek, G. Łasocha, M.Wasil.

Na szczególną uwagę zasługuje zajęcie IV miejsca w swojej kategorii wiekowej przez uczennicę klasy VII a Lenę Wilczek.

W każdej kategorii biegowej obowiązywał limit startowy zawodników. Każdy uczestnik biegu wystartował w przygotowanych na tę okazję przez organizatorów koszulkach, a na mecie otrzymał pamiątkowy medal, batonik oraz wodę mineralną. Cieszymy się bardzo, że nasza społeczność uczniowska chętnie bierze udział w upowszechnianiu postaw zdrowotnych i różnych formach aktywności fizycznej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu, którzy pokazują swoim rówieśnikom jak można przyjemnie spędzać wolny czas.