29 maja 2023 uczniowie klasy Vb, VIa oraz VIb wzięli udział w wycieczce do Sandomierza, jednego z najstarszych miast polskich. Dzieci miały okazję zwiedzić Zbrojownię Rycerską, gdzie nie tylko mogły obejrzeć, ale też przymierzyć zbroje rycerskie, czy wziąć do ręki miecz. Weszliśmy także do Bramy Opatowskiej, spacerowaliśmy po sandomierskim Rynku, oglądając piękne zabytki miasta. Mogliśmy również zobaczyć Muzeum Świat Ojca Mateusza oraz przejść przez Ucho Igielne. Zauroczył nas także piękny lessowy wąwóz Królowej Jadwigi. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w integracyjnym ognisku. Wycieczka była bardzo ciekawa, pozwoliła uczniom zobaczyć wiele ciekawych i historycznych miejsc związanych z Sandomierzem.

Elżbieta Stawarz, Monika Rybak, Beata Szpetko, Barbara Fifowska