Ósmoklasiści

9 marca 2023 r. odbyło się otwarcie XVI Targów Edukacyjnych w Lublinie. Po powitaniu przez Pana Roberta Głowackiego – Prezesa Zarządu Targów Lublin S.A. głos zabrali m.in.: Pan Zbigniew Wojciechowski – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Pani Teresa Misiuk - Lubelska Kurator Oświaty i Pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka – Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania.

Targi Edukacyjne adresowane są przede wszystkim do uczniów klas ósmych, stojących przed wyborem szkoły ponadpodstawowej.

Uczniowie naszej szkoły mogli porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych szkół, obejrzeć ciekawe doświadczenia naukowe i porozmawiać o swoim dalszym kształceniu.

Starsi koledzy ze szkół średnich przekonywali, że po dobrym liceum, technikum czy szkole branżowej łatwiej o dobrą pracę.

Taki bezpośredni kontakt ze szkołami jest bardzo ważny, ponieważ już w maju rusza rekrutacja.