Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona  czytelników uczniów klas pierwszych. W tym roku to wydarzenie miało miejsce 6 lutego 2023r.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Na początku dzieci poznały „prośby książki”, która przypomniała uczniom jak należy się z nią obchodzić i o nią dbać. Dowiedziały się również dlaczego warto czytać książki.

Uczniowie  zapoznali  się z  księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, zasadami korzystania z wypożyczalni oraz regulaminem biblioteki. Poznali zasoby biblioteki, działy w jakich ułożone są książki. Wszyscy otrzymali indywidualne karty biblioteczne i samodzielnie wypożyczyli książki.

Został ogłoszony konkurs  na najlepiej czytającego ucznia. Uczniowie, którzy do końca roku przeczytają najwięcej książek z biblioteki szkolnej, zostaną nagrodzeni.

Wręczono również nagrody w konkursie organizowanym przez bibliotekę  „Mój przyjaciel miś”.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. 

A4 Infociacho