Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Innowacyjna Historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji" realizowanym pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. "Innowacyjna Historia" to projekt mający na celu wprowadzenie nowoczesnych, angażujących narzędzi edukacyjnych docierających do współczesnej młodzieży. Projekt składał się z dwóch elementów: pokazu dla uczniów VII i VIII klas oraz prezentacji dla nauczycieli.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii wirtualnej rzeczywistości nasi uczniowie wzięli udział w lekcji historii, która odbyła się w technologii VR (ang. Virtual Reality). Podczas pokazu dla uczniów, który odbył się 30 listopada młodzież brała udział w projekcji dwóch filmów prezentujących wydarzenia z historii Polski - Powstanie Warszawskie oraz Bitwę Warszawską 1920 roku. Oba seanse zrealizowane były w technologii wirtualnej rzeczywistości dzięki czemu uczniowie mieli poczucie osobistego uczestnictwa w oglądanym wydarzeniu, emocjonalnego zaangażowania i bliskości z bohaterami wydarzeń.

Podczas prezentacji dla grona pedagogicznego nauczyciele poznali przykłady lekcji wykorzystujących narzędzia wirtualnej rzeczywistości oraz niezbędne informacje na temat obsługi podstawowego sprzętu.

Były to bardzo atrakcyjne, ciekawe i innowacyjne zajęcia, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Elżbieta Stawarz

 

 

A4 Infociacho