Wydarzenia biblioteczne

Po raz kolejny nasi uczniowie klas pierwszych biorą udział w projekcie czytelniczym, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt Instytutu Książki realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kampania Instytutu Książki  realizowana jest już od 2017 roku. Uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze zawierające  specjalnie przygotowaną dla nich książkę  „Pierwsze abecadło”,  za sprawą której autorzy chcą zaprosić pierwszoklasistów do odkrycia, że literatura może być im bliska i objaśnić ich świat. Zaproponowane zabawy mają pomagać interpretować i przeżywać tekst, otwierać się na drugiego człowieka i naukę nowych rzeczy.

Oprócz książki „Pierwsze abecadło”  pierwszoklasiści otrzymają  broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która przypomina rodzicom, że w nauce czytania powinni towarzyszyć swoim dzieciom, dawać im wsparcie i pomagać odkrywać radość płynącą z lektury.