Samorząd szkolny

Zapraszamy serdecznie uczniów klas IV- VIII do udziału w konkursie plastycznym pt. "Bądź bezpieczny w Internecie" organizowanym przez Samorząd Uczniowski we współpracy ze Strażą Miejską miasta Lublin.

Regulamin konkursu

1. Organizator- Szkoła Podstawowa nr 24 w Lublinie- Samorząd Uczniowski- we współpracy z Panią Sylwią Kuc Zastępcą Naczelnika oddziału szkolno- profilaktycznego Straży Miejskiej w Lublinie.
  2. Adresaci konkursu- uczniowie klas IV- VIII.
  3. Cele konkursu:
  • popularyzowanie tematyki związanej z bezpieczeństwem w sieci,
  • zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy,
  • kształtowanie właściwych zachowań wobec zagrożeń płynących z Internetu,
  • rozwijanie odpowiedzialności uczniów za swoje działania w Internecie,
  • formowanie wrażliwości estetycznej,
  • wyzwalanie twórczej ekspresji, kreatywności.
  1. Zasady uczestnictwa:
  • konkurs skierowany jest do uczniów klas IV- VIII,
  • w konkursie nie mogą brać udziału jego organizatorzy czyli członkowie Samorządu Uczniowskiego,
  • uczeń wykonuje pracę plastyczną- komiks poruszający tematykę zagrożeń, które czyhają na użytkowników Internetu oraz zasad bezpiecznego korzystania z  Internetu,
  • każda praca musi zawierać metryczkę, przyklejoną z tyłu pracy zawierającą: imię i nazwisko ucznia, klasę,
  • rodzic dołącza także zgodę na wykorzystanie danych osobowych i zamieszczenie sylwetki dziecka na stronie szkoły i stronie internetowej Straży Miejskiej (zgody nie przyklejamy do pracy), formularz zgody dostępny będzie w gabinecie pedagoga, prace bez dołączonej zgody nie będą przyjmowane,
  • wykonaną pracę uczeń przekazuje wychowawcy.
  1. Technika pracy plastycznej- komiks wykonany dowolna techniką, z dowolnych materiałów, format pracy- A3
  2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, oryginalność, walory artystyczne, pomysłowość, materiał użyty do prac.
  3. Zasady oceny prac:
  • pracę oceniać będą organizatorzy konkursu- członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami oraz Pani Naczelnik Sylwia Kuc reprezentująca Straż Miejską.
  • zostaną wyłonione trzy prace: I, II i III miejsce.
  • dla zwycięzców przewidziana jest nagroda rzeczowa.
  • z prac zostaną przygotowane galerie praz w siedzibie Straży Miejskiej oraz w szkole.
  1. Termin składania prac: 07.12.22 r.

Ogłoszenie wyników zostanie zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy do udziału !!!