Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali dla wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników administracji i obsługi podziękowania za trud i poświęcenie włożone w proces edukacji i wychowania w formie niespodzianki o charakterze artystycznym. 

W imieniu wszystkich uczniów ukraińskiego pochodzenia uczennice klasy 8b – Daria Popova i Yeva Balonina wykonały przepiękny utwór muzyczny, który poruszył serca słuchających. 

Następnie uczeń klasy 5b – Denys Hryshchuk zaśpiewał piosenkę Zbigniewa Wodeckiego pt. „Lubię wracać tam, gdzie byłem” w tak poruszający sposób, że większość nauczycielek ukradkiem ocierała łzy wzruszenia. 

Głównym punktem tego programu artystycznego było przedstawienie z elementami musicalu pt. „Kopciuszek” w polskiej wersji Jana Brzechwy przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek: Beaty Szpetko i Doroty Ostrowskiej. O wspaniałe dekoracje, które dopełniały artystyczny charakter występu, zadbała Pani Wioletta Oszajca – nauczycielka plastyki.

         Narratorem, który komentował całą baśniową historię była uczennica klasy 5b – Adrianna Manailo. W rolę Kopciuszka wcieliła się uczennica klasy 5b – Aniela Bęczyńska. Partnerowały jej dwie złe siostry – Haneczka, którą znakomicie zagrała Nikola Brzezicka z klasy 7a oraz Kasieńka, zagrana przez Karolinę Martyniak z klasy 5b, a także Macocha, brawurowo odegrana przez Lenę Jankowską z klasy 8b. W rolę Sąsiadki wcieliła się Laura Mika z klasy 8b, a Królewicza – Gabryś Karaś z klasy 6b. Heroldem był Adam Martyn z klasy 5b, Ochmistrzem – Hlib Hrinov z klasy 8a, Strażnikiem – Konrad Kamiński z klasy 7b, a Mieszczaninem – Filip Wałachowski z klasy 8a. Obok nich w roli statystek – dam i księżniczek na balu pojawiły się w pięknych kreacjach uczennice: Julia Bielecka, Jagoda Sternik i Laura Cur. Przedstawienie bardzo się podobało nauczycielom i uczniom, a aktorzy nagrodzeni zostali wielkimi brawami. 

Poniżej przedstawiamy fragmenty przedstawienia. Zachęcamy do obejrzenia filmiku.

Beata Szpetko

Dorota Ostrowska

A4 Infociacho