Samorząd szkolny

W poniedziałek 17 października w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Plecaka. Choć terminem wydarzenia nawiązaliśmy do Międzynarodowego Dnia Plecaka, który po raz pierwszy odbył się 15 października 2018 roku, to zmieniliśmy jego formułę.

Naszym głównym zadaniem było zweryfikowanie wagi plecaków uczniów. Członkowie Samorządu Uczniowskiego dokonywali pomiarów podczas wszystkich przerw śródlekcyjnych, podzieleni na dwie grupy: klasy I- III i klasy IV- VIII. Tego dnia zostało zważonych 169 plecaków. Najlżejszy plecak ważył 2 kg i należał do uczennicy klasy III a, natomiast najcięższy ważył 8,2 kg i był własnością uczennicy klasy VIII a.  Najwięcej spośród zważonych tornistrów osiągała wagę w zakresie 4- 5 kg- klasy IV- VIII i 3,5- 4 kg- klasy I- III.

Dzień Plecaka to nie tylko ważenie. Uczniowie świetlicy szkolnej pod opieką Pani Urszuli Zawadzkiej malowali swoje wymarzone tornistry. Efekty ich pracy w postaci galerii zdobią korytarz na drugim piętrze.

Magdalena Hładuniuk, Elżbieta Wróbel