Konferencja "Szkoła dla wszystkich - od tolerancji do integracji"
27 października 2023 w Centrum Kultury w Lublinie miało miejsce spotkanie inaugurujące projekt „Szkoła dla wszystkich - od tolerancji do integracji”, w ramach Programu „Szkoła dla wszystkich – od tolerancji do integracji”. Był to czas integracji środowiska naukowego, szkolnego oraz organizacji pozarządowych. Podczas panelu dyskusyjnego p. dyrektor Joanna Kahlan prezentowała naszą szkoła, która od lat ma doświadczenie pracy z rodzinami wielokulturowymi. Chcemy, żeby nasza szkoła była nadal miejscem, w którym każdy uczeń, bez względu na pochodzenie, czuł się dobrze.
- Szczegóły
- Odsłony: 437
MITOLOGICZNE KOMIKSY
Uczniowie klas siódmych podczas lekcji języka polskiego przypominali i utrwalali wiedzę o mitach greckich. Po raz kolejny sięgnęli do barwnych historii o Syzyfie, Ikarze, Heraklesie, Odysie. Przygotowali również komiksy, aby lepiej zapamiętać treść greckich opowieści.
Prace powstały w ramach innowacji „ZaPROJEKTUJ lekturę”, której celem jest zachęcanie uczniów do kreatywności oraz innego spojrzenia na teksty omawiane podczas lekcji języka polskiego.
Monika Rybak
- Szczegóły
- Odsłony: 220
Jedz z głową!
W roku szkolnym 2023/2024 kontynuujemy realizację programu "Jedz z głową". Wszystkie informacje o tym, co aktualnie dzieje się w programie dostepne są na platformie https://panel.jedz-z-glowa.pl/
Nagrania z poprzednich webinarów, które odbyły się w ramach programu, znajdą Państwo na kanale Fundacji Medicover na platformie YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/playlist?list=PL3LRG8Dw1szaxi7LRx3_MbTfiUq0K7MOY
- Szczegóły
- Odsłony: 57
Spotkanie Prezydenta Miasta Lublin z laureatami konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich
20 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie odbyło się spotkanie z laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów artystycznych. Za swoje osiągnięcia uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Były również stypendia – dla tych, którzy w I okresie uzyskali średnią ocen co najmniej 4,80 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Podczas części artystycznej wystąpili tancerze z MDK „Pod Akacją” oraz zaśpiewał Denys Hryshchuk - uczeń naszej szkoły, którego przygotowywał pan Ireneusz Krupa.
W gronie 151 nagrodzonych znalazły się również uczennice naszej szkoły.
- Lena Jankowska i Magdalena Kicia z klasy 8b (konkursy literackie).
- Adrianna Manailo i Julia Bielecka z klasy 5b oraz Lena Adamczyk z klasy 4a (konkursy plastyczne).
Ada i Lena otrzymały stypendium Prezydenta Miasta Lublin.
Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Jesteśmy z Was dumni!
Piosenka w wykonaniu Denysa Hryshchuka
Artykuły o wydarzeniu:
- Szczegóły
- Odsłony: 563
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „MÓJ EXLIBRIS”
Komisja konkursowa dokonała oceny prac biorących udział w konkursie organizowanym przez szkolną bibliotekę.
I miejsce zdobył exlibris zaprojektowany przez Aleksandrę Stuleblak z klasy VIIa
II miejsce zdobył Artur Nedelevych z klasy VII B
III miejsce Eldar Shumanchuk – Chestnykh z klasy VII B
Wyróżnienie otrzymała Aisha Borchashvili z klasy VA.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.
- Szczegóły
- Odsłony: 209
Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole
Szkoła Podstawowa nr 24 przystąpiła do udziału wprogramie "Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie agresji i przemocy w szkole". Program ten objęty jest porozumieniem Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie z Kuratorium Oświaty. Jego celem jest przeciwdziałanie agresji i innym patologicznym zachowaniom młodzieży w szkole a w szczególności promocja rozwiązywania konfliktów na drodze mediacji. W ramach udziału w programie szkoła podejmuje szereg działań, najważniejsze z nich to utworzenie grupy mediatorów rówieśniczych. Po więcej informacji na temat mediacji rówieśniczych zapraszam do prezentacji - tutaj.
Magdalena Hładuniuk- szkolny opiekun Grupy Mediatorów Rówieśniczych
- Szczegóły
- Odsłony: 183
Bezpieczeństwo w sieci
2 lutego odbyła się kolejna edycja warsztatów prowadzonych przez pracowników Straży Miejskiej. Uczniowie z klas: V a, V b, VI a i VII a przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w sieci oraz poznali ograniczenia prawne wynikajace z korzystania z Internetu. Zajęcia bedą kontynuowane w kwietniu.
- Szczegóły
- Odsłony: 912
Podsumowanie projektu "Warszawa - miasto nieugięte"
Nasza szkoła, w obecnym roku szkolnym, brała udział w projekcie „Warszawa - Miasto Nieugięte". Projekt ten realizowała Fundacja „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych" we współpracy z Lubelskim Kuratorem Oświaty oraz dzięki wsparciu Fundacji PGE. Działania przewidziane w projekcie dotyczyły upamiętnienia historii Warszawy w okresie II wojny światowej. W ramach projektu odbyła się konferencja historyczno - metodyczna dla nauczycieli historii. Mieliśmy również możliwość udziału w koncercie w Filharmonii Lubelskiej, podczas którego została zaprezentowana poezja wojenna. Zostały także przeprowadzone, przez nauczyciela historii, lekcje w klasach 8 z wykorzystaniem pakietów edukacyjnych "Warszawa. Miasto Pamięci. Miasto Bohaterów". Otrzymaliśmy też materiały dla szkół biorących udział w projekcie - wydrukowana wystawa, mini podręczniki z filmem, testy, książeczka dydaktyczna dla nauczyciela, prezentacja multimedialna, książki.
- Szczegóły
- Odsłony: 779
Udział naszych uczniów w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Zgodnie z kalendarzem XXVII współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin, uczniowie klas V – VIII wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej.
Do rywalizacji w Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt stanęły 24 drużyny, a chłopców 21. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt do walki stawiły się 24 zespoły, natomiast chłopców 23 zespoły.
Po bardzo zaciętej walce w Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt nasze uczennice zajęły 24 miejsce, a chłopcy wywalczyli 21 miejsce, natomiast starsi reprezentanci w kategorii dziewcząt zajęli 17, a chłopcy 21 miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
- Szczegóły
- Odsłony: 429