Drużyna Mikołaja
W dniu 6 grudnia w naszej szkole grasowała Drużyna Mikołaja. Rozdawała cukierki grzecznym dzieciom i pracownikom. Zajrzała również do naszych kochanych przedszkolaków i uprzedziła, że przyjdzie dziś do nich Święty Mikołaj. Wszystkim było radośnie i przyjemnie. Wielu z nas miało ubiór na cześć Świętego. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie cukierków. Lubimy takie dni.
- Szczegóły
- Odsłony: 41
Wyniki konkursu "Najpiękniejszy Stroik Świąteczny"
I miejsce- Nadia Wilczek- klasa 1a
II miejsce- Julia Brzezińska- klasa 2a
III miejsce- Jakub Zubrzycki- klasa 7b
Wyróżnienia:
- Amelia Długoszek- klasa 2a
- Kacper Antoń- 3a
- Lena Wilczek- 8b
- Damian Małysz- 2b
- Maja Tobolszewska- 1a
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone 20 grudnia. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace.
Magdalena Hładuniuk, Robert Karkoszka
- Szczegóły
- Odsłony: 14
Wolontariat - "Czytam coraz lepiej"
Czytanie jest najważniejszą umiejętnością na drodze do zdobywania i rozszerzania swojej wiedzy. Dzięki niej ludzie mogą szybko i sprawnie komunikować się, dzielić doświadczeniem, przekazywać uczucia. Uczniowie klas 6, pod opieką p. Roberta Karkoszki, podjęli się pracy jako wolontariusze i organizują spotkania z młodszymi uczniami pomagając im w doskonaleniu sztuki płynnego czytania. Takie zajęcia odbywają się cyklicznie w świetlicy szkolnej i bibliotece. Wolontariusze zachęcają młodszych do poznawania treści i bohaterów ciekawych lektur. Koordynacją tego programu zajęła się p. Urszula Zawadzka.
- Szczegóły
- Odsłony: 23
Świąteczne skrzaty w III A
Uczniowie klasy III A po projekcji filmu "Gwiazdka Klary Muu" w Centrum Kultury, wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których wykonali Skrzata, jednego z głównych bohaterów filmu. Skrzat, przyjazna ludziom istota, pojawiająca się często w literaturze, wykonany został z naturalnych materiałów i odtąd strzec będzie swoich małych właścicieli.
- Szczegóły
- Odsłony: 91
Baśnie, bajki, bajeczki …
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych „Baśnie, bajki, bajeczki …” w bibliotece szkolnej. Myślą przewodnią tych spotkań było przypomnienie baśni najbardziej znanych autorów – Hansa Christiana Andersena, Jacoba i Wilhelma Grimm, Charlesa Perrault oraz polskich twórców: Marii Konopnickiej, Ewy Szelburg-Zarembiny czy Jana Brzechwy. Uczniowie wysłuchali, czytanej przez nauczyciela, baśni. Były to: „Kopciuszek” Charlesa Perrault, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena. Z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki, szyfry, zgadywanki obrazkowe oraz kolorowali baśniowe rysunki.
Uczniowie klas pierwszych, podczas spotkania, otrzymali również książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, która od kilku lat promuje czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci, zaczynając już od wieku niemowlęcego. Specjalnie przygotowane książki mają zachęcić do częstego sięgania i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem rodziców. W tym roku pierwszoklasiści otrzymali książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, a dla rodziców przygotowano broszurę „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.
- Szczegóły
- Odsłony: 78
105. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada 2023 roku społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 uczciła wspólnie Narodowe Święto Niepodległości. Razem z nami świętował również Kapitan Jan Gromadzki - przedstawiciel naszych Patronów. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i krótkim przemówieniu pani dyrektor Joanny Kahlan wszyscy odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Państwowego, włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Następnie widzowie obejrzeli wzruszający montaż słowno-muzyczny, który przypomniał trudne dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż do dnia odzyskania upragnionej niepodległości.
Grupa sześciolatków z naszego przedszkola zaprezentowała patriotyczne wiersze i piosenkę o ojczyźnie oraz taniec z biało – czerwonymi wachlarzami. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali inscenizację pt. „Co to jest niepodległość?”. Była pantomima o rozbiorach Polski, taniec Białego Orła, a także dwie scenki: o bohaterskiej postawie dzieci z Wrześni oraz o gazeciarzach ogłaszających odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Przez całą uroczystość chór szkolny śpiewał pięknie niepodległościowe pieśni.
Tegoroczna akademia z okazji Święta Niepodległości była dla wszystkich wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
- Szczegóły
- Odsłony: 189
„Syzyfowe prace” S. Żeromskiego – notesy czytelników
Uczniowie klasy 7a poznawali tekst Stefana Żeromskiego „Syzyfowe prace”. Podczas czytania utworu samodzielnie przygotowywali notesy czytelników. Umieszczali w nich informacje dotyczące treści powieści, własne refleksje, rysunki dopełniające treść.
Prace powstały w ramach innowacji „ZaPROJEKTUJ lekturę”, której celem jest zachęcanie uczniów do kreatywności oraz innego spojrzenia na teksty omawiane podczas lekcji języka polskiego.
Monika Rybak
- Szczegóły
- Odsłony: 182
Laptop dla Ucznia
Program „Laptop dla ucznia” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji, którego celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Zapewniając uczniom równy dostęp do nowoczesnych technologii, wyrównujemy szanse i dajemy możliwość lepszego startu w przyszłość.
Pytania i odpowiedzi, znajdziecie Państwo tutaj
- Szczegóły
- Odsłony: 49