SP24 włączyła się do projektu „Młodzi dla Młodych”
W ramach projektu 22 marca odbyła się konferencja pt. „Porozmawiajmy o młodzieży- spotkanie z lokalną młodzieżą”. Wydarzenie rozpoczęło się od panelu dyskusyjnego z udziałem Zastępców Prezydenta Miasta Lublin: Panią Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak i Panem Mariuszem Banachem. Dotyczył on Samorządów Uczniowskich i oferty grantowej dla szkół, Młodzieżowej Rady Miasta Lublin oraz Europejskiej Stolicy Młodzieży. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach integracyjnych a nauczyciele w spotkaniu, podczas którego zaprezentowano grę ułatwiającą poznanie infrastruktury miasta Lublin.
W wydarzeniu wzięły udział przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Olga Tychmanowicz z klasy VII b i Lena Jankowska z klasy VIII b oraz Pani Wicedyrektor Anna Trela i opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Magdalena Hładuniuk. Uczennice wezmą udział jeszcze w czterech spotkaniach warsztatowych, podczas których będą rozwijać swoje umiejętności interpersonalne, zdobywać umiejętności takie jak praca w grupie i budowanie zespołu. Poszerzą swoją wiedzę na temat wolontariatu, organizacji młodzieżowych, miasta Lublin, czy Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=597096452463925&set=pcb.597103045796599
- Szczegóły
- Odsłony: 405
I miejsce w międzyszkolnym konkursie ortograficznym „Przegryź dyktando jak słodkie mango”
W dniu 21 lutego 2023 r. odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas czwartych pod hasłem „Przegryź dyktando jak słodkie mango!”, którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Adamczyk, Hanna Podleśna i Kacper Szpila, który zajął I miejsce, uzyskując tytuł ”Mistrza Ortografii”. Uczniów przygotowywała p. Joanna Kahlan.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!
- Szczegóły
- Odsłony: 1332
Projekt "BohaterON w Twojej szkole".
Marszałek Józef Piłsudski powiedział: "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem". Dlatego w naszej szkole dbamy o to, aby uczniowie nie zapomnieli o przeszłości. W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w projekcie "BohaterON w Twojej szkole". To inicjatywa, która ma rozpowszechniać wiedzę o powstaniu warszawskim. W klasach szóstych odbyły się lekcje poświęcone temu ważnemu wydarzeniu. Uczniowie przygotowali życzenia i pozdrowienia dla Powstańców Warszawskich.
Efekt ich pracy można zobaczyć tutaj: https://dumnizpowstancow.pl/mapa?id=97dade8c-1ae6-4c2e-a735-83eff1d0f92d
Koordynatorzy projektu: Elżbieta Stawarz, Monika Rybak
- Szczegóły
- Odsłony: 212
Bezpieczna droga do szkoły
Bezpieczna droga do szkoły
Zaczynamy kolejny rok szkolny. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo uczniów na drogach, dlatego oglądaliśmy filmy, rozmawialiśmy jak bezpiecznie poruszać się po chodniku, ulicy, gdzie przejść na drugą stronę, rozpoznawaliśmy znaki drogowe np: "Przejście dla pieszych". Zwracaliśmy uwagę na oznakowanie plecaków w odblaski, żeby być bardziej widocznym dla kierowców.
Pamiętaj!!
Twoje bezpieczeństwo zależy również od Ciebie.
Świetlica Jolanta Bogusz
- Szczegóły
- Odsłony: 601
Czytaj.pl - akcja nie z tej ziemi
Zachęcamy do skorzystania z możliwości czytania książek na smart fonach i czytnikach e-booków w akcji Czytaj PL .
Przedsięwzięcie to promuje czytelnictwo w Polsce i poza jej granicami. Pierwsza edycja miała miejsce w 2013 roku, gdy Kraków otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO. Przez te lata akcja zaistniała na wszystkich kontynentach, skorzystało z niej kilkaset tysięcy osób z kilkudziesięciu tysięcy miejscowości i prawie 50 krajów z całego świata. Tylko w ubiegłym roku ponad 47 tysięcy użytkowników zrealizowało ponad 110 tysięcy wypożyczeń!
Wśród udostępnionych w tym roku 12 tytułów znajdują się książki nagrodzone i docenione przez krytyków oraz czytelników. Akcja rozpocznie się 2 listopada i potrwa do końca miesiąca.
Udział w tegorocznej akcji, która potrwa przez cały listopad, jest bardzo prosty: wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodów można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 12 dostępnych tytułów.
Lista tytułów, szczegółowe informacje o przedsięwzięciu i instrukcja znajdują się na stronie akcji Czytaj PL
- Szczegóły
- Odsłony: 2396
Razem Raźniej w nowej odsłonie
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie Razem Raźniej. Projekt ten wystartował w ubiegłym roku szkolnym, gdy czas pandemii i nauki zdalnej okazał się być dla niektórych z nas niemałym wyzwaniem. Wówczas uczniowie rozpoczęli wzajemną pomoc koleżeńską, przede wszystkim w zakresie przezwyciężania trudności edukacyjnych. W tym roku szkolnym kontynuujemy projekt w nowej odsłonie.
- Szczegóły
- Odsłony: 580
Dzień Wyszywanki
Co trzeci czwartek maja każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wyszywanki. Wyszywanka jest duchowym symbolem narodu ukraińskiego, ojczyzny, domu rodzinnego, matczynego ciepła. Stąd tego dnia widzimy w przestrzeni publicznej ludzi ubranych w bogato zdobione hafty. Każda część Ukrainy ma swój ornament, kod i kolor. Dzień wyszywanki obchodzony jest od 2006 roku. Dziś Święto Wyszywanki obchodzone jest na całym świecie, jednakże kojarzone z Narodem Ukraińskim. Święto Wyszywanki to nie tylko odświętne ubranie. To przede wszystkim symbol lojalności i buntu. To zbroja, która okrywa udręczone bólem, ale wypełnione miłością ukraińskie serca.
Ukraińska kadra pedagogiczna wraz z pedagogiem szkolnym
- Szczegóły
- Odsłony: 920
Rozwijamy kreatywność
Samorząd Uczniowski ogłosił 24 marca "Dniem bez plecaka". Do udziału w akcji przyłączyli się chętni uczniowie z klas IV- VIII.
Zadaniem uczniów było wykazanie się KREATYWNOŚCIĄ. Czy im się to udało? Oceńcie sami.
Magdalena Hładuniuk, Elżbieta Wróbel
- Szczegóły
- Odsłony: 269