Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

22 lutego w hali sportowej I LO im. Stanisława Staszica odbyły się zawody pod hasłem "Sport ponad granicami", w których rywalizowali polscy i ikraińscy uczniowie szkół podstawowych. Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-IV i V-VIII. Naszą szkołę reprezentowali Oleksander Shchierbakov, Sofia Zadorozhna, Dorota Dumin, Kyryl Omelchenko, Iana Bida, Fabian Wasik, Mykola Kubytskyi, Aisha Borchashvili oraz Oliwia Maciejewska, Kristina Trachuk, Tymur Shvets, Arkadiusz Maciejewski, Mykola Savenok, Julia Lech, Maksym Lytryn (z klas V-VIII). Uczniowie wrócili z pucharem i brązowymi medalami.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i składamy gratulacje!

 

W dniu 21 lutego 2023 r. odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas czwartych pod hasłem „Przegryź dyktando jak słodkie mango!”, którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Adamczyk, Hanna Podleśna i Kacper Szpila, który zajął I miejsce, uzyskując tytuł ”Mistrza Ortografii”. Uczniów przygotowywała p. Joanna Kahlan.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!

Sukces Kacpra

 

GRATULUJEMY !!!!!!!

Uczennica klasy VIII a

Michalina Rozenbajgier zdobyła I miejsce

w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

organizowanym przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.


Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8a, Piotr Juraszek, otrzymał nagrodę w kategorii literackiej w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Krasnostawskiego pt. MÓJ ANIOŁ.

Piotr przygotował wiersz pt. „Mój Anioł”, który został opublikowany w zbiorczym opracowaniu wyróżnionych prac konkursowych.

Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowała nauczycielka języka polskiego - p. Beata Szpetko.

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Nina Butryn z klasy 8b otrzymała wyróżnienie w IX Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych w kategorii: poezja.

Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel.

Organizatorem konkursu był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Patronat Honorowy: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

Komitet Honorowy: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek.

Na konkurs wpłynęło ponad 1200 prac z całego świata.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Gratulujemy Ninie i życzymy sukcesów w szkole średniej.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Nina Butryn z klasy 8b zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „PIELGRZYMI SZLAK JANA PAWŁA II” w kategorii: poezja.

Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Wróbel. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy w konkursach plastycznych.

Lena Wilczek kl. 6b – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Bombkę Bożonarodzeniową zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach,

Oliwia Wójcik, kl 7a – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Dom bez kota to głupota",

Lena Wilczek, kl 6b – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Jestem przyjacielem przyrody".

 

Dnia 13 maja 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie odbyły się przesłuchania młodych recytatorów ze szkół podstawowych z województwa lubelskiego w ramach 55 Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klasy 4b przygotowanych przez p. Beatę Szpetko i 1 uczennica z klasy 5a przygotowana przez p. Monikę Rybak.

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy 4b Aniela Bęczyńska otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Po raz pierwszy w roku szkolnym 2021/2022 uczennice klas czwartych o profilu piłka siatkowa wzięły udział w zorganizowanym dnia 27.11.21 Andrzejkowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej „2” dziewcząt.

Do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów z lubelskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: :

Kornelia Słoboda

Karolina Kleczek

Amanda Śmietanka

Po bardzo zaciętej walce dziewczęta zajęły trzecie miejsce ,za które otrzymały puchar, medale i pamiątkowe dyplomy.

Drużynie gratulujemy miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.

A4 Infociacho