Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczna to zasady, które kontynuujemy i realizujemy w klasie 2A. Sport to zdrowie! Więc zachęcamy do prostych ćwiczeń także kolegów i koleżanki z innych klas.

 

Ponownie gościmy w MDK nr 2 na zajęciach u p. Basi. To czas kiedy za pomocą farb, papieru, kredek, pasteli tworzymy prace plastyczne, które można podziwiać w naszej klasowej galerii.

 

Klasa 2 A na zajęciach w szkolnej bibliotece. Pani Ela wprowadziła nas w świat baśniowy Hansa Christiana Andersena.

 

Takie kąciki przyrodnicze powstają na zajęciach w klasie I a. Najpierw "artystyczny nieład", a potem ... Sami oceńcie nasze prace. Jeże i sowy zostały wykonane tylko z naturalnych materiałów: papieru, szkła, kasztanów, żołędzi i liści.
                                                 Wychowawca klasy I a Monika Kaniewska - Ozimek

 

 

"Jesienne drzewo" to tytuł wystawy prac plastycznych uczniów klasy III A zorganizowanej w MDK nr 2. Prace powstały na warsztatach plastycznych "To mój Lublin" pod kierunkiem Pani Barbary Gawryjołek.

 

Uczniowie klasy 3 A przy okazji zajęć o roślinach włóknistych i oleistych, przekonali się jak łatwo zrobić dekoracyjny wazon ze szklanej butelki, mając do dyspozycji tylko sznurek i klej. My ozdobiliśmy go jeszcze drobnymi elementami z papieru. Efekt oryginalnego wazonu na kwiaty murowany.

 

Klasa 2b rozpoczęła cykl zajęć plastycznych i muzycznych w MDK. Uczniowie malowali lubelskiego koziołka.

Wychowawca Diana Wolska

 

Dzieci wykazały się znajomością wielu ważnych zasad. Wiedziały, co to znaczy być Polakiem, kochać swoją Ojczyznę. Znały zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Pokazały, że rozumieją co znaczy prawdziwa przyjaźń i koleżeńska pomoc.
 
Cóż tu powiedzieć – egzamin zdany!
Takich pierwszaków chętnie witamy!
Sporo już wiecie, sporo umiecie,
dalej się tutaj kształcić będziecie!
 
Od pierwszego września tworzycie wraz z nami wielką szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej wdrożą Was nauczyciele i rodzice. 
My, starsi koledzy, podamy Wam pomocną dłoń. Korzystajcie z naszych rad i pomocy. Uśmiechnijcie się, bo w szkole jest radośnie. Życzymy Wam szóstek i wzorowego zachowania. 
Rodzicom i opiekunom życzymy, aby dzieci były dla nich radością, nadzieją i dumą, by umiały być wdzięczne za wszystko, co otrzymują, aby odnosiły same sukcesy, a każdego ranka budziły się z entuzjazmem. 
                                                    Wychowawca klasy I a   Monika Kaniewska - Ozimek

 

Uczniowie klasy III A wykonali na zajęciach plastycznych w MDK-u prace plastyczne pt. "Sowa". Oto efekty ich pracy.

A4 Infociacho