Samorząd szkolny
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

W głosowaniu na "projekt mały" wzięły udział 292 osoby ( w tym było 290 głosów ważnych), co stanowi 77,5% uprawnionych do głosowania. Na "projekt duży" oddało głos 296 osób (w tym 291 głosów ważnych), co stanowi 78,5% uprawnionych do głosowania.

Ranking projektów z liczbą uzyskanych głosów:
Projekty małe:
1. „Toaleta marzeń”- 208 głosów
2. „Fotel bujany”- 82 głosów
Projekty duże:
1. „Woda- skarb bez którego nie da się żyć”-98 głosów
2. „Cichy kącik”- 66 głosów
3. „Filmowy korytarz”- 62 głosy
4. „Sportowa przerwa- piłkarzyki”- 37 głosów
5. „Sportowa przerwa- tenis stołowy”- 15 głosów
6. „Kreatywne i relaksacyjne przerwy”- 13 głosów

Zwycięskie projekty:

              „Toaleta marzeń”                           „Woda- skarb bez którego nie da się żyć"

istockphoto 1307772613 612x612                       bathroom 158608 1280

Szkolny Zespół Roboczy ds. SBO

W ramch inicjatywy "Szkolny Budżet Obywatelski", do głosowania zostało zakwalifikowanych 8 projektów. W dniu 9 listopada odbyły się wybory. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, oddając dwa głosy (jeden na projekt "duży" i jeden na projekt "mały") wskazywali, które projekty chcieliby zrealizować.Wyniki zostaną ogłoszone 13 listopada, za pośrednictwem strony internetowej szkoły i tablicy Samorządu Uczniowskiego.

 

Bez nazwy

Samorząd Uczniowski naszej szkoły dołączył do akcji ekologiczno- charytatywnej „Zbieram to w szkole”. Opiera się ona na idei „pomagania bez pieniędzy”, poprzez zbiórkę surowców, które dają się poddać recyklingowi. Miejsce zbiórki znajduje się na parterze, przy monitoringu. Przekazane przez szkołę surowce są wymieniane na punkty, a one na nagrody: książki, gry, audiobooki.

Co będziemy zbierać w naszej szkole?
„Złom srebra”- czyli np. porwane łańcuszki,
„Małe elektrośmieci”- zużyte baterie, stare telefony komórkowe, tablety, laptopy,
klocki LEGO,
zegarki tarczowe (nie zbieramy zegarów ściennych i typu budziki),
„Dobre monety”- pieniądze z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane czy wycofane z obiegu.

Komu pomożemy?
Pomożemy polskim misjonarzom pracującym w Czadzie, Tanzanii, na Filipinach i w Boliwii. Zebrane środki przyczynią się między innymi do powstania studni głębinowych w Czadzie i Tanzanii. Będą stanowiły wsparcie sercańskiego domu dla dziewcząt KDF na Filipinach oraz Domu Dziecka „Hogar de la Esperanza” w Santa Cruz.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Zbieram to w szkole. W zakładce Strefa nauczyciela  znajdują się scenariusze zajęć poświęconych działalności charytatywnej i przybliżających profil działania Fundacji Missio Cordis

news

 

Samorząd Uczniowski

Realizując Szkolny Budżet Obywatelski w naszej szkole, wspólnie decydujemy o tym, na co przeznaczymy pozyskane 4000 zł.
Każdy uczeń, nauczyciel oraz pracownik SP 24 mógł zgłosić do realizacji w ramach SBO swój projekt. Przewidzieliśmy dwie pule: 3000 zł. lub 1000 zł.

19 października zakończył się etap pisania i składania wniosków.

Po etapie weryfikacji podajemy listy losowo ułożonych projektów dopuszczonych do etapu wyboru w SBO. Złożono 8 projektów. Wszystkie zostały zweryfikowane pozytywnie.

ZAKWALIFIKIKOWANE PROJEKTY DUŻE (budżet 3000 zł.)

  1. WODA- SKARB BEZ KTÓREGO NIE DA SIĘ ŻYĆ (Projekt obejmuje zakup i montaż fontanny wody pitnej na korytarzu pierwszego piętra. Urządzenie ma być dostępne dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.)  Autorzy projektu: Adrianna Manailo i Julia Wiśniewska- uczennice klasy VI b oraz wychowawczyni Pani Beata Szpetko.
  1. KREATYWNE I RELAKSACYJNE PRZERWY (To wyposażenie strefy relaksu znajdującej się na korytarzu pierwszego piętra w gry planszowe, książki i sprzęty pomocne w twórczym spędzaniu przerw.)  Autorka projektu: Pani pedagog Agnieszka Bereza
  1. SPORTOWA PRZERWA- PIŁKARZYKI (Zakup dwóch stołów do piłkarzyków, które będą znajdowały się na korytarzu pierwszego piętra i będą dostępne dla przebywających tam uczniów.)  Autor projektu: Filip Mazur- uczeń klasy VII a, Przewodniczący Sekcji Sportowej Samorządu Uczniowskiego
  1. SPORTOWA PRZERWA- TENIS STOŁOWY (Zakup stołu do tenisa stołowego oraz zestawów rakietek i piłeczek. Projekt obejmuje także zakup gier planszowych o tematyce sportowej.)   Autor projektu: Adam Wawszczyk- uczeń klasy VII a
  1. CICHY KĄCIK (To wyodrębnienie i aranżacja przestrzeni w bibliotece szkolnej, tak by było to miejsce przyjazne czytelnikowi. W ramach projektu zostaną zakupione: panel akustyczny, fototapeta, dywan, regał, wygodne siedziska oraz książki.)  Autorzy projektu: Pani Maryla Dermanowska i Aleksandra Stuleblak- uczennica klasy VIII a, reprezentujące Koło Kreatywnego Czytelnika
  1. FILMOWY KORYTARZ (Zakup i montaż telewizora oraz podłączenie go do internetu. Telewizor będzie dostępny na korytarzu pierwszego piętra, blisko strefy relaksu.)   Autorzy projektu: Antoni Boczek, Antoni Słowiński, Sandra Kolasińska, Julia Pawłowska, Oskar Wojtkiewicz- uczniowie klasy VII a oraz wychowawczyni Pani Monika Rybak.

ZAKWALIFIKOWANE PROJEKTY MAŁE (budżet 1000 zł.)

  1. FOTEL BUJANY (Projekt obejmuje zakup dwuosobowego fotela bujanego, w stylu foteli ogrodowych, który będzie znajdował się na korytarzu pierwszego piętra.)   Autorka projektu: Pani pedagog Agnieszka Bereza
  1. TOALETA MARZEŃ (To wyposażenie toalet na pierwszym piętrze w lustra i uchwyty na papier toaletowy. Przewidziany jest także zakup zapasu papieru toaletowego.)   Autorów wszystkich projektów dopuszczonych do etapu wyboru zachęcamy do promocji swoich projektów wśród społeczności szkolnej, np. za pomocą plakatów i ulotek, czy też wpisów na stronie internetowej szkoły.

W związku z zakwalifikowaniem wszystkich złożonych wniosków w pierwszym terminie i niewdrożeniem etapu poprawek oraz procedury odwoławczej następują zmiany w harmonogramie. Etap promocji projektów trwa od 23 października do 8 listopada.

9 listopada (czwartek) odbedzie się GŁOSOWANIE, w wyniku którego wybierzemy dwa projekty najbardziej atrakcyjne i potrzebne do realizacji w naszej szkole  (DUŻY PROJEKT - budżet 3000 zł. oraz MAŁY PROJEKT - budżet 1000 zł.)Głosować mogą: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz pozostali pracownicy szkoły. Głosowanie odbędzie się za pomocą karty papierowej w systemie z urną stojącą, z możliwością oddania głosu na jeden DUŻY PROJEKT i na jeden MAŁY PROJEKT. 


Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – trzecia edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Życzenia

2 października 2023 roku odbył się pierwszy apel Samorządu Uczniowskiego.

Uczniów i nauczycieli powitała przewodnicząca SU - Olga Tychmanowicz. Następnie jej zastępca - Aleksandra Stuleblak przedstawiła skład samorządu na rok szkolny 2023/2024. Przewodnicząca sekcji informacyjnej - Aniela Bęczyńska zapoznała zebranych z harmonogramem planowanych działań. Wydarzenia sportowe omówił przewodniczący sekcji sportowej - Filip Mazur, a Adam Martyn z sekcji dziennikarskiej przypomniał obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Filip Puzio - skarbnik SU, przekazał najważniejsze informacje o realizowanym w naszej placówce Szkolnym Budżecie Obywatelskim.

W dalszej części spotkania pani pedagog Agnieszka Bereza przypomniała o możliwości kontaktu z pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz zapewniła o gotowości do wsparcia i pomocy w rożnych trudnościach i kryzysach.

Apel zakończyła Pani Dyrektor Joanna Kahlan, podsumowując najważniejsze informacje. Zwróciła szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa oraz życzyła uczniom powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym.

 

 Bez nazwy

4 października odbyło się kolejne spotkanie szkół realizujacych Szkolny Budżet Obywatelski. Tym razem w warsztatch uczestniczyły szkolne koordynatorki Zespołu Roboczego oraz uczennice Olga Tychmanowicz z klasy VIII b i Izabela Lubańska z klasy VII a.

Przypominamy, że ruszył już ETAP PISANIA I SKŁADANIA PROJEKTÓW, potrwa on do 19 października.

REGULAMIN SBO (kliknij tutaj)

 

Zachęcamy do korzystania z pomocy członków Szkolnego Zespołu Roboczego. W poniedziałek i wtorek (9-10 października), podczas długich przerw śródlekcyjnych, na korytarzu pierwszego piętra będzie działał PUNKT KONSULTACYJNY. 

 

Magdalena Hładuniuk

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024 ruszył cykl spotkań dla szkół, które wygrały w III edycji konkursu „Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie".

19 września odwiedziła nas Pani Klaudyna Mach z Fundacji Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży Teatrikon. Przeprowadziła warsztaty dla Szkolnego Zespołu Roboczego. Celem zajęć była integracja grupy oraz omówienie etapów realizacji SBO.

20 września wzięliśmy udział w spotkaniu, które odbyło się w ACKiM Chatka Żaka. Uczestniczyły w nim Zespoły Robocze wszystkich szkół, które realizaują SBO. Wydarzenie dotyczyło promocji inicjatywy w społecznościach szkolnych, ale było też okazją do wymiany doświadczeń i podsumowania dotychczasowych działań.

Magdalena Hładuniuk

 

Podczas wyborów, które odbyły się 15 września, ustalono następujący skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024:

Przewodnicząca Samorządu- Olga Tychmanowicz- klasa VIII b

Zastępca Przewodniczącej - Aleksandra Stuleblak- klasa VIII a

Skarbnik- Filip Puzio- VII b

Przewodnicząca Sekcji Dziennikarskiej- Amelia Turska- klasa V a

Członkowie Sekcji Dziennikarskiej:

- Adam Martyn- klasa VI b

- Zuzanna Lambert- klasa VIII b

- Weronika Błażejewska- klasa VII a

Przewodnicząca Sekcji Informacyjnej- Aniela Bęczyńska- klasa VI b

Członkowie Sekcji Informacyjnej:

- Adam Mackiewicz- klasa VIII b

- Antoni Słowiński- klasa VII a

- Maciej Bidziński- klasa V a

Przewodniczący Sekcji Sportowej- Filip Mazur- klasa VII a

Członkowie Sekcji Sportowej:

- Patrycja Kołodziej- klasa VII a

- Aleksander Manailo- klasa IV a

- Paweł Osmoliński- klasa VI a 

Przewodniczący Sekcji Artystycznej- Denis Hryshcuk- klasa VI b

Członkowie Sekcji Artystycznej:

- Lena Mazur- klasa IV a

- Oliwia Maciejewska- klasa V a

- Jakub Zubrzycki- klasa VII b

 

A4 Infociacho