Samorząd szkolny
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez uczniów z klasy VIII b.

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły dołącza do akcji.

 Dołącz i ty!

Co planujemy?

  • Przyniesiemy w tym dniu do szkoły swoje ulubione misie, maskotki, przytulanki. To ich święto, więc należy im się wyjątkowe miejsce - na ławce, obok właściciela.
  • Na korytarzu szkolnym będzie dostępna fotobudka, która pozwoli nam zamienić się na chwilę w misia.
  • Na osoby korzystające z obiadów szkolnych będzie czekała tego dnia słodka, misiowa niespodzianka.

misie

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski  zachęca klasy I- VIII do udziału w konkursie pt. „Zmniejszamy- wygrywamy”, który jest  organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste  w ramach ogólnopolskiej akcji „Mniej znaczy więcej” .

Zadanie polega na zbiórce tekstyliów m.in. używanej, czystej odzieży, nowej bielizny, toreb, plecaków, pościeli  (szczegóły na plakacie).

Nagroda główna to strefa wypoczynkowa dla szkoły. Klasa, która uzbiera najwięcej może wygrać bilety do kina.

Artykuły przynosimy do wychowawcy i umieszczamy w specjalnym worku.

16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji a 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Samorząd Uczniowski zachęca do obchodu tych dni poprzez udział w akcji "Dobre słowo dla każdego". Na terenie szkoły będą rozmieszczone plansze z wyrywanymi karteczkami. Weź "miłe słowo" i przekaż je dalej. Niech trafi do kolegi, koleżanki, nauczyciela. Do tych, których bardzo lubisz, a może też do tych, których nie darzysz symaptią. Może dobre słowo wróci i jutro ty otrzymasz miły komunikat.

 

Samorząd Uczniowski

Zachęcamy do bliższego poznania Samorządu Uczniowskiego. Chcesz dowiedzieć się jakie plany mają przewodniczący poszczególnych sekcji oraz co lubią robić w wolnej chwili? Kliknij  w link poniżej.

https://sway.office.com/wEII1BONq8S0YQMW?ref=Link&loc=play

 

Magdalena Hładuniuk, Elżbieta Wróbel

Zapraszamy serdecznie uczniów klas IV- VIII do udziału w konkursie plastycznym pt. "Bądź bezpieczny w Internecie" organizowanym przez Samorząd Uczniowski we współpracy ze Strażą Miejską miasta Lublin.

Samorząd Uczniowski

W poniedziałek 17 października w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Plecaka. Choć terminem wydarzenia nawiązaliśmy do Międzynarodowego Dnia Plecaka, który po raz pierwszy odbył się 15 października 2018 roku, to zmieniliśmy jego formułę.

Naszym głównym zadaniem było zweryfikowanie wagi plecaków uczniów. Członkowie Samorządu Uczniowskiego dokonywali pomiarów podczas wszystkich przerw śródlekcyjnych, podzieleni na dwie grupy: klasy I- III i klasy IV- VIII. Tego dnia zostało zważonych 169 plecaków. Najlżejszy plecak ważył 2 kg i należał do uczennicy klasy III a, natomiast najcięższy ważył 8,2 kg i był własnością uczennicy klasy VIII a.  Najwięcej spośród zważonych tornistrów osiągała wagę w zakresie 4- 5 kg- klasy IV- VIII i 3,5- 4 kg- klasy I- III.

Dzień Plecaka to nie tylko ważenie. Uczniowie świetlicy szkolnej pod opieką Pani Urszuli Zawadzkiej malowali swoje wymarzone tornistry. Efekty ich pracy w postaci galerii zdobią korytarz na drugim piętrze.

Magdalena Hładuniuk, Elżbieta Wróbel

 

Poniedziałek 17.10.22 r. ogłaszamy Dniem Plecaka. Tego dnia Samorząd Uczniowski zważy plecaki uczniów. Ważenie będzie odbywało się podczas przerw śródlekcyjnych na korytarzu szkolnym:

- I piętro- klasy IV-VIII

- II piętro- klasy I-III

Zapraszamy wszystkich chętnych!

plecak 23 fococlipping standard

 

Samorząd Uczniowski

 

 

Przedstawiciele klas IV- VIII spotkali się 16 września o godzinie 8.50, by wziąć udział w wyborach do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Po zapoznaniu się z zasadami przebiegu wyborów uczniowie dokonali autoprezentacji i przedstawili najważniejsze działania, które zamierzaja wdrożyć. Kandydaci mieli także za zadanie określić, jaką rolę chcieliby pełnić w samorządzie. Wybory zakończyły się oddaniem głosów i wrzuceniem kart do urn wyborczych. W najbliższym czasie przedstawimy skład Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2022/2023.

 

Elżbieta Wróbel, Magdalena Hładuniuk

A4 Infociacho