Samorząd szkolny
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Uczniom i Rodzicom wspaniałych i bezpiecznych wakacji

                                                           życzy Samorząd Uczniowski SP 24

Życzenia na wakacje

 

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą I okres nauki w roku szkolnym 2022/2023.

Klikinj tutaj 

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w dniach 15-19 maja zorganizował cykl wydarzeń pod hasłem "Tydzień Tolerancji". Poniedziałek był dniem wprowadzającym do tej tematyki. Na tablicy SU zawisła plansza, na której chętni uczniowie wpisywali swoje definicje słowa "tolerancja", skojarzenia i przemyślenia. Wtorek był dniem bez hejtu. Klasy przygotowały plakaty, które zostały rozmieszczone w przestrzeni szkolnej. W klasie VI b i VII a Pani psycholog Anna Tychmanowicz z UMCS przeprowadziła zajęcia doskonalące kompetencje  komunikacyjne. Środa została poświęcona tolerancji wobec róznorodności religii, tradycji, stylu życia. Na tablicy SU pojawił się kalendarz, do którego uczniowie wpisywali ważne dla nich święta. Czwartek skupiał się na tematyce niepełnosprawności. Uczniowie klas: Va, VIII a i VIII b wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Panią psycholog Katarzynę Szopa z Fundacji Alpha. Piątek- dzień podsumowania przebiegał pod hasłem "Stop przemocy i nienawiści". Uczniowie klas: IV a, V b, VI a i VII b wzięli udział w grze terenowej, podczas której dzielili się swoją wiedzą na temat zjawiska agresji i przemocy. Dziękuję za udział w Tygodniu Tolerancji wszystkim  uczniom i nauczycielom, a za  jego organizację członkom SU. Szczególne podziękowania składam Oldze Tychmanowicz i Hlibovi Hrinov, którzy byli inicjatorami i głownymi organizatorami wydarzenia.

Magdalena Hładuniuk

Ruszyły spotkania przygotowujace 20 lubelskich szkół do realizacji Szkolnego Budżeu Obywatelskiego. Nauczyciele: Pani Valentyna Pohrebniak i Pani Magdalena Hładuniuk, oraz uczniowie: Olga Tychmanowicz i Gabriel Karaś reprezentowali SP24 podczas spotkania integracyjnego, które odbyło się 15 maja w Galerii Labirynt. Kolejne spotkanie miało miejsce 19 maja w ACK Chatka Żaka. Było to spotkanie szkoleniowe, podczas którego uczyliśmy się zsad wdrażnia SBO. Nasi uczniowie wykazali się szczególną aktywnością. Relacja z wydarzenia dostępna jest także pod linkiem:

https://www.facebook.com/LublinisYOUth/posts/771971468049994

 

Miło nam poinformować, że "Najsympatyczniejszym Nauczycielem roku szkolnego 2022/2023" wybranym przez uczniów klas IV-VIII została Pani Beata Szpetko- nauczyciel języka polskiego, wychowawca klasy V b. Serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski 

10 i 11 maja odbyło się kolejne wydarzenie w ramach projektu "Młodzi dla Młodych". W warsztatach "#3 Działajmy wspólnie!" wzięli udział uczniowie klasy VIII b Gabriel Łasocha i Dawid Plichta.

Więcej informacji o inicjatywie oraz zdjęcia ze spotkania dostępne pod linkiem:

https://www.facebook.com/LublinisYOUth/posts/pfbid02fMS78Wjuvovhivg86YAZaEnuDxMhbGXWHMaWDZVrPR1GfoHsctVxQ8kMqWkUhirol

 

Magdalena Hładuniuk

 

 

pobrane

Kolejny sukces naszej szkoły! Znależliśmy się w gronie 20 lubelskich szkół, które zwyciężyły w konkursie  „Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie – Szkolne Budżety Obywatelskie – trzecia edycja". Wkrótce rozpoczniemy przygotowania, by w roku szkolnym 2023/2024 wykorzystać pozyskane środki- 4 tys. zł na realizację wybranego projektu.

Magdalena Hładuniuk

W ramach projektu 22 marca odbyła się konferencja pt.  „Porozmawiajmy o młodzieży- spotkanie z lokalną młodzieżą”. Wydarzenie rozpoczęło się od panelu  dyskusyjnego z udziałem Zastępców Prezydenta Miasta Lublin:  Panią Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak i Panem Mariuszem Banachem. Dotyczył on Samorządów Uczniowskich i oferty grantowej dla szkół, Młodzieżowej Rady Miasta Lublin oraz Europejskiej Stolicy Młodzieży. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach integracyjnych a nauczyciele w spotkaniu, podczas którego zaprezentowano grę ułatwiającą poznanie infrastruktury miasta Lublin.

W wydarzeniu wzięły udział przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Olga Tychmanowicz z klasy VII b i Lena Jankowska z klasy VIII b oraz Pani Wicedyrektor Anna Trela i opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Magdalena Hładuniuk. Uczennice wezmą udział jeszcze w czterech spotkaniach warsztatowych, podczas których będą rozwijać swoje umiejętności interpersonalne, zdobywać umiejętności takie jak praca w grupie i budowanie zespołu. Poszerzą swoją wiedzę na temat wolontariatu, organizacji młodzieżowych, miasta Lublin, czy Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=597096452463925&set=pcb.597103045796599

Samorząd Uczniowski ogłosił 24 marca "Dniem bez plecaka". Do udziału w akcji przyłączyli się chętni uczniowie z klas IV- VIII.

Zadaniem uczniów było wykazanie się KREATYWNOŚCIĄ. Czy im się to udało? Oceńcie sami.

Magdalena Hładuniuk, Elżbieta Wróbel

A4 Infociacho