Porozumienie bez przemocy
Kontynuując współpracę z Instytutem Edukacji Pozytywnej mamy kolejną szansę na realizację szkoleń NVC (Porozumienie Bez Przemocy) w formie spotkań online, czyli w wersji rozszerzonej. Szkolenie to obejmuje 3 zagadnienia, a każde z nich realizowane jest na odrębnym spotkaniu. Aby ukończyć szkolenie, należy więc wziąć udział w 3 spotkaniach online. Harmonogramy spotkań zamieszczam poniżej.
Link do harmonogramu szkoleń dla rodziców: tutaj
Link do harmonogramu szkoleń nauczycieli: tutaj
Nadal istnieje także możliwość ukończenia szkolenia w wersji podstawowej. Wiąże się to z zalogowaniem do platformy edukacyjnej, wyborze profilu szkolenia i jego realizacja w dowolnym tempie. Opis programu i sposób logowania do platformy można znaleźć tutaj
Magdalena Hładuniuk
- Szczegóły
- Odsłony: 3
Bezpieczeństwo w sieci
2 lutego odbyła się kolejna edycja warsztatów prowadzonych przez pracowników Straży Miejskiej. Uczniowie z klas: V a, V b, VI a i VII a przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w sieci oraz poznali ograniczenia prawne wynikajace z korzystania z Internetu. Zajęcia bedą kontynuowane w kwietniu.
- Szczegóły
- Odsłony: 2
Certyfikat "Szkoła pełna ciepła"
Nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoły pełnej ciepła" za udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym e-Lekcje Ciepła.
- Szczegóły
- Odsłony: 31
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024
Drodzy ósmoklasiści,
Poniżej przedstawiamy link do informacji na stronie Lubelskiego Kuratora Oświaty dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024.
1) Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023/2024 -> https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12467
Prosimy o zapoznanie się na powyższej stronie z Zarządzeniem Nr 9/2023 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 30 stycznia 2023 roku oraz z Załącznikiem Nr 1, który zawiera Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2023/2024 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych: czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum, trzyletniej branżowej szkoły I stopnia i klas wstępnych w szkołach ponadpodstawowych.
- Szczegóły
- Odsłony: 7
Podsumowanie projektu "BohaterON w Twojej szkole 2022"
W obecnym roku szkolnym, po raz pierwszy, nasza szkoła wzięła udział w projekcie "BohaterON w Twojej szkole". To inicjatywa, która ma rozpowszechniać wiedzę o powstaniu warszawskim. W klasach szóstych odbyły się lekcje poświęcone temu ważnemu wydarzeniu. Uczniowie przygotowali również życzenia i pozdrowienia dla Powstańców Warszawskich. Koordynatorami akcji w naszej szkole były p. Elżbieta Stawarz i p. Monika Rybak.
- Szczegóły
- Odsłony: 14
Jasełka Bożonarodzeniowe
5 stycznia w naszej szkole odbyło się przedstawienie przypominające wydarzenia, które miały miejsce w Betlejem ponad dwa tysiące lat temu: Narodziny Bożej Dzieciny i pokłon Trzech Mędrców ze Wschodu. Jasełka przygotowała klasa 3a z wychowawczynią p. Moniką Kaniewską - Ozimek. Ponadto uczniów wsparli aktorzy z klas starszych. Nad całością przedstawienia - scenariuszem, oprawą muzyczną i scenografią - czuwali katecheci naszej szkoły, których wsparli nauczyciele muzyki, plastyki i j. polskiego. Zachęcamy do odtworzenia dołączonych fragmentów przedstawienia w postaci filmu i zdjęć.
- Szczegóły
- Odsłony: 318
Kreatywne prace uczniów
Prezentujemy prace uczniów klas IV-VIII z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie przedstawiali tematy w formie książki, leporello czy plakatów.
- Szczegóły
- Odsłony: 146
Podsumowanie projektu "Warszawa - miasto nieugięte"
Nasza szkoła, w obecnym roku szkolnym, brała udział w projekcie „Warszawa - Miasto Nieugięte". Projekt ten realizowała Fundacja „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych" we współpracy z Lubelskim Kuratorem Oświaty oraz dzięki wsparciu Fundacji PGE. Działania przewidziane w projekcie dotyczyły upamiętnienia historii Warszawy w okresie II wojny światowej. W ramach projektu odbyła się konferencja historyczno - metodyczna dla nauczycieli historii. Mieliśmy również możliwość udziału w koncercie w Filharmonii Lubelskiej, podczas którego została zaprezentowana poezja wojenna. Zostały także przeprowadzone, przez nauczyciela historii, lekcje w klasach 8 z wykorzystaniem pakietów edukacyjnych "Warszawa. Miasto Pamięci. Miasto Bohaterów". Otrzymaliśmy też materiały dla szkół biorących udział w projekcie - wydrukowana wystawa, mini podręczniki z filmem, testy, książeczka dydaktyczna dla nauczyciela, prezentacja multimedialna, książki.
- Szczegóły
- Odsłony: 82
Koduj z Gigantami
Zapraszamy na ogólnopolską akcję bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży.
- Szczegóły
- Odsłony: 184