Nasze dokumenty

„Kup i sprzedaj, pomóż, podróżuj, zwiedzaj, ucz się!”– to tytuł warsztatów zorganizowanych przez Galerię Gardzienice, w której uczestniczyli dnia 26 listopada 2019 r. uczniowie klasy Va.
Na zajęciach dzieci poznały, jak wygląda tworzenie plakatu „od zaplecza”, tj. od strony programu graficznego i drukarskich powinności. Oglądały plakaty już istniejące, by potem stworzyć swój własny. Zrodziło się wiele pomysłów do przygotowania kampanii społecznych, mających na celu m.in.: zachęcić do pomocy zwierzętom ze schroniska, do uczęszczania do teatru i bibliotek, uważania na przejściu czy na wakacjach, haseł reklamowych, które powstały i zaistniały z fragmentów już istniejących plakatów, wycinków z gazet, elementów oraz różnych dodatków. Powstało wiele bardzo ciekawych prac, które uczniowie mogli zabrać ze sobą do domu.